„Pomohu vám k vynikajícím výsledkům ohleduplně a s respektem k člověku.“


 

Soft skills pro Profinit s.r.o.

Reference: HR, HRM

Reference Profinit s.r.o.: tréninky komunikace, prezentace, time management, asertivita [ 451.71kB]

Efektivní komunikace

Termín realizace: 2/2014

Jako první seznámení jsme realizovali jednodenní kurz komunikace pro 10 osob. Dvoudenní kurzy komunikace nepovažuji za přínosné, a proto jsem doporučil zadavateli kurz zkrátit. Profinit s.r.o. ušetřil finance i čas do budoucna. Kombinace jednodenního kurzu komunikace se specializovaným tréninkem nebo jiným způsobem rozvoje podle aktuálních potřeb účastníků je mnohem užitečnější.

Prezentační dovednosti (intenzivní trénink)

Termín realizace: 4/2014

Tréninku se účastnili převážně technicky myslící specialisté. Ve skupině 10ti osob se povedlo již během prvních několika hodin začít s otevřenou zpětnou vazbou ze strany účastníků. Schopnost dávat doporučení a ocenit ostatní a později i sebe je klíčem k dlouhodobému samostatnému rozvoji účastníků i po skončení tréninku.

Vyjednávání o cenách na IT projektu (trénink)

Termín realizace: 4/2014

Zadání: Při revizích cen dílčích činností na projektu naše IT specialisty zástupci klienta znejišťují a tlačí na ně, aby ustoupili z kalkulovaných cen a náročností. Bylo by dobré, aby si uměli pozici obhájit, aby projekty zůstaly rozumně ziskové.

Realizace: Tréninku vyjednávání se zúčastnilo 8 osob dlouhodobě pracujících na projektu u zákazníka. Zaměřili jsme se na situace, kdy je nutno se zákazníkem revidovat časovou náročnost jednotlivých činností na projektu. Pro obhájení náročnosti a tedy i cen je nutno správně věcně a přesvedčivě vysvětlit "podezřele" náročné činnosti. Teprve díky správné argumentaci a uvěřitelné komunikaci se může zákazník spolehnout na důvěryhodnost a férovost kalkulovaných nákladů na projekt. Naopak váhavost, pomalé, chaotické a nejisté předklání argumentů vzbuzuje podezření. Pro obtížné vyjednávání na úrovni obchodu je nutno rozpoznat partnerovu strategii vyjednávání a umět se bránit. Nakonec jsme odhalili, že zákazník "tlačí dodavatele ke slevám" pravděpodobně pouze díky nepřesvědčivé argumentaci kalkulovaných cen. Technicky myslící zástupce dodavatelu pak příliš brzo ustupoval, protože neměl pro tyto "zvláštní" situace zkušenosti a znalosti.

Navrhl jsem dvoudenní trénink rozdělit na 1+1 den a mezi ně vložit 2-3 měsíce praxe.

  • První části předcházela domácí příprava - účastníci popsali scénář situací, se kterými si neuměli v praxi poradit.
  • První společná část byla založena rozboru nahrávek účastníků. Na nahrávkách jsme objevili chyby, vyplývající z neznalosti a nedostatku zkušeností. Pouze na základě vysvětlení principů a několika příkladů se účastníci velmi rychle posouvali vpřed. Protože byla aktivita nastavena ve smyslu "hrajte divadlo", zmizel stres z kamery a vznikl prostor pro konstruktivní hodnocení natočený situací. Všichni účastníci se ochotně zapojili již 20 minut po zahájení dne.
  • Následuje praxe a individuální konzultace v případě potřeby.
  • Druhá společná část je naplánována na období červen - srpen 2014.

Vedení projektového týmu

Termín realizace: 8/2014

Kurz byl zaměřen na méně známé principy systémového přístupu k vedení. Tyto poznatky jsou manažerům často neznámé a přitom nabízí jasné vysvětlení, proč se tým nějak chová. Hodnocení kurzu je velmi dobré, přesto podle anket pokročilí účastníci raději přijmou synergogické workshopy (samostatná příprava, simulace konkrétních aktivity z reálného pracoviště, méně abstrakce).

Individální příprava na konference

Termín realizace: 10-11/2014

Školení bylo plné konkrétních podnětů k mému způsobu komunikace a osobnosti, které budu postupně vstřebávat.
Jan Karas, Profinit s.r.o.
Výborný přehled technik a faktorů v komunikaci. Skvělý rozbor reálných situací a koučování diskuze, kterou jsme si vybrali.
Jan Ulrych, Profinit s.r.o.
Výborná kombinace teorie s praktickými ukázkami.
Kateřina Janoušková, Profinit s.r.o.
Kurz mi otevřel obzory každodenní komunikace. Často jsem z rozhovorů odcázel jako poražený a netušil proč.
Lukáš Rubeš, Profinit s.r.o.
Skvělý kurz, děkuji.
Tomáš Borza, Profinit s.r.o.
Vřele doporučuji každému zúčastnit se některého z kurzů pod vedením Jana Korbela. Kurz byl veden na míru, nešlo pouze o teoretické probrání technik, ale i praktický nácvik konkrétních problematických situací a následné rozebrání.
Iveta Hubálková, Profinit s.r.o.
Vřele doporučuji každému zúčastnit se některého z kurzů pod vedením Jana Korbela. Kurz byl veden na míru, nešlo pouze o teoretické probrání technik, ale i praktický nácvik konkrétních problematických situací a následné rozebrání.
Iveta Hubálková, Profinit s.r.o.
Úplně jinak pojato, než jsem zažil v minulosti. Moc hezké. Děkuji. (11/2016)
Michal Peška, Profinit s.r.o.
Výborný kurz, jak přistupovat k plánování a prioritizaci nejen v práci, ale v životě vůbec. (11/2016)
Jan Ulrych, Profinit s.r.o.
Získal jsem souhrn poznatků k prioritizaci úkolů. Naučil jsem se sledovat, kde se ztrácí čas. (11/2016)
Michal Bartoš, Profinit s.r.o.
Jiří Mach, Senior Advisor, Digital Business, Profinit
Po absolvování řady kurzů na rétorické, prezentační a komunikační dovednosti jsem byl neuvěřitelně překvapen přístupem Honzy Korbela. Můj první dvouhodinový workshop s ním byl tak intenzivní, věcný a posunul mě dopředu mnohem více než všechny předešlé kurzy. Honza Korbel se zaměřuje na všechny aspekty komunikace a opravdu pomáhá naplnit cíle Vašich prezentací a sdělení.
Jiří Mach, Senior Advisor, Digital Business, Profinit s.r.o.
 
S Janem Korbelem jsem absolvoval individuální trénink. Jan mne připravoval účelově na vystoupení a prezentaci na konkrétní konferenci.
Předmětem tréninku byla forma vystoupení včetně vyladění obsahu s cílem zaujmout posluchače tak, aby vnímali klíčové informace.
Výsledek byl perfektní, což bylo dáno tím, že:
- Jan je zkušený profesionál - v každém okamžiku měl jasno, jak postupovat. Bylo znát, že nepoužívá obecné poučky, ale za každým návrhem byly znát zkušenosti.
- Jan je kreativní a inspirativní člověk - rychle se vcítil do věcné problematiky mého sdělení a sám navrhoval a předvedl způsob, jak mám formulovat klíčová sdělení.
- Janův trénink byl velice efektivní - díky tomu, že šel na "dřeň" věci, trénink vedl velmi intenzivně a systematicky trval na dodržení klíčových pravidel mého vystoupení.
- Jan má cit pro trénovanou osobu - velmi dobře odhadl způsob, jak na mne působit, aby ze mne dostal maximum. Volil styl prezentace tak, aby mi co nejvíce sedl.
Byť šlo o přípravu na konkrétní konferenci, trénink pro mne měl výrazně vyšší hodnotu. Dodnes se Honzovými poučkami řídím a fungují. Byla radost s Honzou spolupracovat a rád poskytnu zájemcům detaily mé zkušenosti s ním.
Václav Bárta, konzultant, Profinit s.r.o.
Richard Michalský, konzultant, Profinit s.r.o. (new frontier group)
"Objednali jsme u pana Korbela školení vyjednávacích technik ušité na míru pro náš tým, který se často dostává do obtížných vyjednávacích pozic. Přestože bylo potřeba začít od úplných základů, už po jednom dni školení je při jednáních viditelná zvýšená sebedůvěra a výsledky. Na doporučení lektora jsme udělali pár změn v přípravě a průběhu schůzek a hlavně jsme se naučili na svém rozvoji sami pracovat. Už teď se těším na další kolo pro pokročilé." (16.4.2014)
Richard Michalský, konzultant, Profinit s.r.o. (new frontier group)
 
Libor Dachs, konzultant, Profinit s.r.o.
Trénink "Prezentační dovednosti" doporučuji. Za dva dny určitě nastal v mých prezentačních dovednostech posun.
Libor Dachs, konzultant, Profinit s.r.o.
 
Marek Panoš,UI/UX designer, Profinit s. r.o.
Pro mě již druhý kurz s Janem Korbelem. Oba byly inspirativní a pomohly se zlepšením mých prezentačních dovedností a řešení situací při obtížné komunikaci.
Marek Panoš,UI/UX designer, Profinit s. r.o.
 
Roman Betík, Junior Consultant, Profinit s.r.o.
Tento kurz nie je typickým výkladom nejakých postupov z knihy. Snaží sa ísť do hlbky a odpovedať na otázky, prečo mám niečo robiť a nielen čo mám kedy robiť. (8.8.2014)
Roman Betík, Junior Consultant, Profinit s.r.o.
 
Kurz byl ušitý na míru velmi uvědomělým lektorem. Odnesl jsem si zamyšlení na pozicí projektového manažera a změnou přístupu k mé pozici. (8.8.2014)
Vojtěch Šefler, Profinit s.r.o.
Uvědomil jsem si své rezervy a možnost dalšího rozvoje. Skvělý přístup a vysoká odbornost. (8.8.2014)
Matej Majling, BI Consultant, Profinit s.r.o.
Prezentační dovednosti je skvělé praktické školení s důrazem na aktivní zapojení všech účastníků. Vyzkoušel jsem si prezentace "pod dohledem" školitele i ostatních, při kterém se dozvíte, co děláte dobře, co špatně, kde přidat a kde ubrat. Odnesete si tak spoustu užitečných zkušeností.
Štěpán Poljak, konzultant, Profinit s. r.o.
Lektor je velmi všímavý. Každému poradil konkrétní náměty na zlepšení (víc emocí, řešení zlozvyků, držení těla, pohyby). Na naše cvičení jsme dostali podrobnou zpětnou vazbu.
Vojtěch Hora, Profinit s.r.o.
Příjemný přístup k nám jako k účastníkům kurzu. Přátelské jednání. Kurz je zábavný a člověk se přitom zasměje. Poznatky jsou využitelné při běžných prezentacích. Vřele doporučuji.
Lukáš Šurín, Professional Services ve společnosti Profinit s.r.o.
Kurz projektového vedení mě utvrdil v mém názoru na potřebu naučit se koučování pro naplnění všech aspektů vedení týmu. Byl příjemným úvodem do obecných znalostí potřebných pro vedení týmu. Lektor působil sebejistě, uměl pohotově reagovat a zodpovídat dotazy. (8.8.2014)
Michal Šik, Profinit s.r.o.
Karolína Quastová, Information Technology and Services Professional, Profinit s.r.o.
Kurz je vhodný pro všechny - extroverty i introverty. Právě introverti dostanou možnost, aby se otrkali. Fakt super. Děkuju.
Karolína Quastová, Information Technology and Services Professional, Profinit s.r.o.
 
Veronika Krupová, Team Assistan, Profinit s.r.o.
Milý příjemný lektor se spoustou zkušeností, které předává vtipnou a nenásilnou formou
Veronika Krupová, Team Assistan, Profinit s.r.o.
 
Karolína Quastová, Information Technology and Services Professional, Profinit s.r.o.
Způsob vedení kurzu je přátelský. Jako studentka psychologie jsem se s komunikací již setkala, a přesto jsem obohacena.
Karolína Quastová, Information Technology and Services Professional, Profinit s.r.o.
 
Aleš Podskalský, Software consultant, Profinit s.r.o.
Lektor má cit pro věc. Díky za perfektní a účelně strávené dva dny.
Aleš Podskalský, Software consultant, Profinit s.r.o.
 
Trénink byl super. Dal mi motivaci k zamyšlení co a jak zlepšit. Skvělý přístup, výborná metodika a vedení kurzu. Mohu jen doporučit.
Jan Zdeněk, konzultant, Profinit s.r.o.
Veronika Krupová, Team Assistan, Profinit s.r.o.
Milý usměvavý lektor, záživný kurz se spoustou užitečných informací. Díky moc.
Veronika Krupová, Team Assistan, Profinit s.r.o.
 
Martin Žamberský, Marketing Software Advisor and Business Analyst, Profinit s.r.o.
Nadprůměrný kurz. Obsah byl přizpůsoben dotazům účastníků na místě. Doporučuji. (11/2015)
Martin Žamberský, Marketing Software Advisor and Business Analyst, Profinit s.r.o.
 
Výborně vedený kurz s důrazem na potřeby účastníků.
Petr Janouš, Profinit s.r.o.
Aleš Podskalský, Software consultant, Profinit s.r.o.
Již asi čtvrté Honzovo školení, které jsem navštívil. Moc rád se zúčastním ještě dalších. (12/2015)
Aleš Podskalský, Software consultant, Profinit s.r.o.
 
Pěkné školení. Pomůže mi správně se zachovat v obtížné situaci a nalézt dobré řešení. (12/2015)
Aliaksandr Maximau, Profinit s.r.o.
Vlastimil Jinoch, Junior Consultant,Profinit s.r.o.
Super školení, dobře strukturované, plné příkladů a modelových situací. Možnost zkusit si být postaven do situace a obstát v ní. (12/2015)
Vlastimil Jinoch, Junior Consultant,Profinit s.r.o.