Staňte se odborníkem na změny a rozvoj na místě majitele, vedoucího, personalisty nebo interního trenéra.

Udělejte pořádný krok ve svém vlastním rozvoji. Naučte se vidět firmu jako rentgenem…

... začnete chápat, proč se lidé chovají, tak jak se chovají,
a zjistěte co s tím.

Získejte nadhled a jistotu při práci s firmou. Naučte se sladit úsilí lidí jedním směrem

Měňte firmy a týmy udržitelně a za lepší peníze než s externím konzultantem

Zajistěte si přístup ke kvalitnímu know-how a buďte členem komunity konzultantů Vektoring

Kdo výcvik v minulosti využil?

K čemu mi to bude dobré v praxi?

Tyto situace řeší naši zákazníci nejčastěji a právě na tyto situace budete připraveni:

Co z toho získám?

Naučíte se lépe chápat podstatu problému a jeho řešení

Získáte návody, tipy a varování, které jsme nasbírali v praxi.

Co říkají účastníci kurzu?

Lucie Zachová
Head of People Hub at Enehano
Do výcviku interních konzultantů jsem se dostala úplnou náhodou…sháněla jsem knížku, kterou nikde neměli a objevila jsem ji v nabídce použitých knih na webu Vektoringu. A pak už se rozjel kolotoč, Honza mě oslovil, představil mi jeho projekt a mě to krásně zapadalo do věcí, které jsem aktuálně řešila. Mluvil o situacích a přístupech, které jsem znala, měli jsme podobný pohled na věc. Honza ale uměl to, co já jsem cítila, navíc dobře pojmenovat a dobře vysvětlit. A to byl pro mě jasný důvod pro přihlášku do výcviku.

Výcvik byl velmi inspirující nejen svým obsahem. Šlo také o setkání s lidmi, kteří v naprosto odlišně zaměřených firmách řeší podobné potíže. Důležité byly příběhy z praxe účastníků a společné hledání dobrých řešení na základě smysluplně strukturované teorie.

Po absolvování výcviku umím lépe rozklíčovat kritické oblasti a hlavně umím lépe komunikovat s ostatními a vysvětlit jim, co a jak je možné změnit.
Lenka Schwarzová
Ředitelka Mateřské školy Duhovka s.r.o

Má to nějaký háček?

     Je tu samozřejmě i nevýhoda. Když ušetříte peníze na externích službách, musíte se víc zapojit sami. Zvládnout kvalitně rozvíjet firmu znamená hodiny přemýšlení, účast na diskuzních skupinách a občas přečíst trochu textu. Je to zajímavá ale také odborně náročná oblast, která klade nároky na vyspělost „konzultanta“. Prostě budete muset pracovat i sami na sobě. Je to logické. Proč by se měli lidé měnit a pomáhat Vám s rozvojem firmy, když byste jim nešli příkladem.  

Ale narovinu, jinou možnost ani nemáte. Jsou možná lidé, kteří slíbí, že změnu firmy udělají za vás. V tom případě ale nejste nositelem změny vy, ale někdo jiný. Jak chcete změnu udržet, když pak konzultant odejde? 

Jak moc je to tedy výhodné?

Výcvik konkuruje spolupráci s externím dodavatelem, takže bilance vypadá takto: 

Externí konzultant

Interní konzultant po výcviku

Na konzultanta deleguji zadání, stojí to čas, peníze a je zde riziko. Popravdě se začnu modlit a pak se mi asi uleví. 

Musím si udělat výcvik za 12.000Kč. Něco si přečtu, setkám se s lidmi z jiných firem, budeme se učit nový úhel pohledu.

Musíme plánovat termíny workshopů podle možností konzultanta.

V rámci výcviku konzultuji cokoliv. Dokonce mě nabádají, abych změny už i částečně realizoval. Nabízí mi, abych se ptal a na další diskusní skupinu mám za úkol přinést dotazy a problémy z praxe.

Workshopy stojí 25 – 50.000Kč/den, seberou hodně času a pořád dávám dohromady celou skupinu účastníků. Někdy je to složité plánování.

Workshopy stojí 25-35.000Kč/den, ale plno malých věcí si udělám sám podle rad vedoucího výcviku. Navíc se lidé ve výcviku zajímají, jak se mi to daří.

Mezi workshopy je velká prodleva, konzultanti na nás nemají čas mimo naplánované termíny, stejně se v tom plácáme sami. Když jsme potřebovali rychlou pomoc, nabídli nám placenou konzultaci nebo další workshop za den, týden, měsíc…Navíc na dalším workshopu není problém aktuální. 

Kdykoliv zavolám, do druhého dne mám radu. Mám kontakt na WhatsApp, mobil, LinkedIn a vedoucí výcviku odpovídá i mezi svou prací. S každou konzultací mě naučí něco nového. Nemám pocit, že něco dlužím, otázky jsou vítány a všechny nás baví o nich diskutovat.  

Stali jsme se závislí na konzultantech. Oni jsou dobří a my to bez nich tak dobře neumíme.

Základy rozvoje firmy zvládnu sám. První výcvik mi nestačí na pokročilé věci a stejně chci vědět víc. Připlatím si i druhý stupeň opět za dobrých podmínek jako tento. Nelituji toho a možná se budu učit i dál, abych mohl využívat hotové workshopy od Vektoringu.

Mám výsledek a projekt končí. Najednou jsem na to sám. Cítím další potřebu změny, ale nejsem konzultant ani lektor. Co teď? Stálo to hodně peněz. Další kroky uvidíme později podle rozpočtu. Ted je vyčerpaný a nevíme, co bude za rok.

Výsledek si opečuju sám a Honzu z Vektoring si pozvu zase na něco o level VÝŠ. Nebo si nadělím jako dárek další výcvik a budu ještě lepší. Navíc už teď patřím do komunity lidí, kde se mám pořád co učit. Učíme se jeden od druhého a můžeme probrat naše starosti.

Vstřícný konzultant poradí občas po telefonu i po projektu, ale stále cítím, že bych měl za každou maličkost platit. Za radu zdarma mám pocit, že bude něco chtít. Bojím se, co se objeví na faktuře.

Nejsem na to sám ani po projektu, a hlavně rozumím tomu, co mám dělat dál. Navíc mám kontakty na další účastníky a s těmi sdílíme zkušenosti. Kdykoliv můžu zavolat Honzovi nebo se přihlásím do nějaké diskuzní skupiny, kterých Honza vede plno.

Jak výcvik probíhá?

Výcvik je složen ze čtení studijního textu, přemýšlení a zkoušení v praxi, diskuzních skupin s ostatními účastníky, individuálních konzultací a závěrečné certifikační zkoušky.

Nebojte, není to jako ve škole. Tady nehledáme, co neumíte. Naopak provokujeme k přemýšlení, vytváření si vlastních názorů a zajímá nás, jak jste se naučili přemýšlet o lidech ve firmách.

Zvládnu to při práci? 

Ano, zvládnete. Setkání jsou jen na půl dne online. Texty nejsou dlouhé. A když se nemůžete zúčastnit, připojíte se k jiné skupině později nebo naplánujeme individuální studium. 

Povede mě někdo rozumný, kdo tomu rozumí?

Ing. Jan Korbel

Autor výcviku

 • Seniorní lektor s praxí cca 20 let
 • Seniorní konzultant pro změny a rozvoj s praxí cca 13 let
 • Spoluautor koncepce Vektoring
 • Vedoucí výcviku nových konzultantů a facilitátorů
 • Zakladatel úspěšných obchodních firem

     „Jsem puntičkář a poctiva😊 Nemám rád zbytečnou práci a plýtvání. Ve 43 letech jsem se naučil být sám sebou a přijímat prohry i výhry. Sám mám úspěšné podnikání, ale nikdy nevyhrávám na úkor ostatních. Proč to říkám? Jako konzultant si hlídám, aby před fakturací byla odvedena kvalitní práce s viditelným výsledkem. Nemám rád manipulativní best practices, které jsou trápením lidí a cestou k rozladění firmy. Raději používám lidský přístup. Přirozenými rozhovory vedu lidi k tomu, aby si uvědomili sami sebe a začali hledat cestu ke spolupráci, k řešení problémů, rozvíjeli pracovní vztahy, byli loajální k firmě apod. Prostě respektuji a využívám to, co je nám všem lidem vlastní.“ 

Jaká témata probereme?

 • Jak lidé přirozené myslí, když spolupracují v organizacích (fungování sociálních systémů).
 • Jaké návyky si lidé budují, co za to může a jak návyky hodnotit a měnit v lepší model Vektoring, konstruktivistický přístup).
 • Jak být vedoucím, kterého lidé následují a podporují a jak se vyhnout bojování s podřízenými (rozvinutý a nerozvinutý leadership).
 • Jak využívat v práci abstraktní věci jako jsou hodnoty, kultura, poslání, vize, cíle,…
 • Za jakých podmínek jsou lidé chápaví, podporují vedoucí, budují si vztahy apod.
 • Téma reflexe, sebereflexe, zpětné vazby a hodnocení do praxe.
 • Příklady úspěšných a neúspěšných rozvojových a změnových projektů.

     Výuka bude prokládána diskuzemi a porovnáváním názorů, abyste obsah pochopili do nejmenších detailů a uměli využít v praxi. Tady nestačí něco načíst. Musí se o tom hodiny přemýšlet, abyste dokázali věci skutečně použít.

Popis si můžete stáhnout zde 

A co tedy získáte?

To, co vás budu učit jsem sám objevoval od 33. let tzn více než 10 let hledání, diskuzí, přemýšlení, omylů a úspěchů. 

 • tři půldny intenzivní výuky
 • skupinové diskuze
 • studijní texty
 • individuální konzultace během výcviku

 – Navíc –

získáte další konzultace zdarma i po ukončení výcviku 

Jen za

(bez dph)

A pokud to bude málo, můžete pokračovat za podobně výhodných podmínek dále až se nakonec začleníte do komunity lidí, kteří umí firmy měnit a je to jejich denním chlebem.

A co teď ?

Pošlete nezávaznou přihlášku

Máte ještě nějaký dotaz, nebo se vám něco nezdá?

Kontaktujte mě!

Email:

jan.korbel@vektoring.cz

Číslo:

+420 605 871 655

Děkuji za projevení zájmu, brzy se vám ozvu

Mezitím se podívejte na další naše know how, které jsme dali dohromady za více jak 20 let praxe.

Připojte se do mé soukromé skupiny

Ve skupině se dostanete k nejužitečnějším informacím, které jsou normálně placené, ale pro členy skupiny jsou ZDARMA!